Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

İZMİR SEO UZMANI

İZMİR SEO UZMANI

Seo Optimizasyonu-Ücretsiz Backlink-Firma Ekle-Ücretsiz Tanıtım Yazısı-İzmir Web Tasarım-SeoNe-0545 627 06 08


Seo Uyumlu Makale Yazımı

Posted by İzmir Tabela on January 6 2019, 19:10pm

Categories: #android, #apple, #backlink, #firma ekle, #google, #google seo, #güncel seo, #izmir seo, #izmir web tasarım, #izmir web tasarımı, #kartvizit, #penguen 3.0, #seo, #seo nasıl yapılır, #seo nedir, #seo optimizasyonu, #seo uzmanı, #seo yolları, #site dışı seo, #site içi seo, #site tanıt, #sosyal medya, #spam, #ücretsiz backlink, #ücretsiz firma ekle, #ücretsiz tanıtım yazısı, #seo uyumlu makale, #makale yazımı teknikleri, #yoast seo ayarları, #yoast seo

Seo Uyumlu Makale Yazımı Nasıl Olur

Seo Uyumlu Makale Yazımı Nasıl Olur

Seo Uyumlu Makale Yazımı Nasıl Olmalı

Seo uyumlu makale yazımı hakkında sizlerinde fark ettiği üzere bir çok yazı bulunmakta. Kısa ve öz bir giriş yapayım hemen listeye geçelim. Yazılarımızın yazı içi seo'su iyi, metnin daha çok okunulabilirliği, daha anlaşılır olması, okunması daha zevkli olması, paylaşımının yapılmasını gibi şeyleri herkes ister. Kendi yapılacaklar listemde böyle bir liste oluşturmak vardı, ama aklımda değildi. Yazmaya başlayacağım an “Bu yazıyı neden paylaşmıyorum?” diye bir soru geçti içimden. Bu yazımda yalnızca yapılacakların listesini göreceksiniz ve küçük birkaç cümleyle anlatımını. Bazı maddeleri talebe göre ya da ehemmiyetine göre ileride daha ayrıntılı yazacağım. İşte kendime göre bir yazıda dikkat edilmesi gereken şeyler; seo uyumlu makale yazımı konusunda sizlere yol gösterecektir.

Seo Uyumlu Yazı Kuralları
Makale Yazımı

Seo Uyumlu Makale Yazımı Makale Başlığı.

Seo uyumlu makale yazımı için yazı başlığı yazmak biraz zor gibi gelse de (bu yazı yazılırken en az 3 kez değiştirildi) oldukça önemli bir konudur. Merak uyandırmalı, ziyaretçiye kendini okutma talebi uyandırmalı ve düzgün bir mesaj vermeli. Ayrıca eğer Yoast kullanıyor iseniz işiniz daha kolay demektir. Buradaki resimde kısa bir Yoast Seo ayarı görebilirsiniz.

Yoast Seo Ayarı
Yoast Seo Ayarları

Seo Uyumlu Makale Yazmı Esnasında Ön Görsel Kullanımı
Yazılara ön resim eklemek yazıyı şık yapan bir diğer parçadır. Hatta o kadar önemlidir ki facebook, twitter gibi sosyal medya platformlarında ön resmin çekiciliği o metnin okunma sayısını önemli ölçüde arttırır. Bu yüzden yazı başlığı gibi ilgi çekici görseller eklemeye çalışın.

Makale Yazarken İmla Kuralları Kullanmak.
Makale yazarken imla kurallarına uymak oldukça önemlidir. Özelden bazı arkadaşlar soruyor. “Sitem için ne yapması gerekirim?” vs diye. Yazılarına bakıyorum imla hatalarını gördükçe okuyasım kaçıyor. Lütfen yazdığınız yazıları eski msn ağzıyla yazmayın. Şunu yapmayn, şunu da herkese yapmayın. Alfabedeki ş, ç, ü,ğ gibi harfleri unutmayın. Gördüyseniz örnek verdiğim tüm harfler Q klavyenin sağ üstündeki ellerimize en uzak harfler. Sadece bu harfler için değil ancak genelde bu harflere basmaya üşenenler olduğu için, alışmadıkları için kullanmamayı tercih ediyorlar. Bilin ki ciddiyetinizi düşürüyor nerede olursa olsun bir yazı yazarken bu yanlışlarınızı revizyon etmeye çalışın.

Yazıyı Kısımlara Ayırın.
Mesela bu yazıda olduğu gibi hem maddelere ayırdım, hem de paragraflara. Yakın vakitte kendimde bir eksik daha gördüm ki:

Dikkat çekici cümleleri tek satır yazın!
Yukarıdaki gibi cümleleri kalın ya da punto'sunu büyük yaparsanız yazınızı okumak cidden keyif verici hale dönebilir. Yazıyı kısımlara ayırmak kolay iş yalnız bu yöntemi unutmadan bazı makaleleriniz de uygularsanız kalıcı ziyaretçilerinizin sayısı da artar. Unutmayın'ki seo uyumlu makale yazımı biraz zaman ister. Ayrıca bakınız burada seo nasıl yapılır ve yeni siteler için site haritası makalemizi'de okuyabilirsiniz. 

Yazı İçi Seo
Sadece bu madde ile ilgili bir sürü yazı yazabileceğim için bu maddeyi yalnızca maddelere ayıracağım. İleride teker teker anlatacağım bu yazı serisinde.

Başlıkta anahtar kelime kullanımı
İlk paragrafta anahtar kelime kullanımı (Bunu yaparken lütfen itici gözükmemeye çalışın, bazı yazıları SEO’ya uyumlu yapayım derken maymuna çevirenler oluyor.)
Bütün yazı içindeki kelime sayısına göre anahtar kelime kullanım sayısı
Url’de anahtar kelimenin bulunması
Meta Description’da anahtar kelimenin ya da varyasyonlarının geçirilmesi
Yazı içindeki görsellerin adlarının ve alt etiketlerinde anahtar kelime bulunması
Yazı içi seo biraz fazla uzun olduğu için maddeleri burada bıraktım. Ayrıca başlıca önemli maddeler bunlar zira.

9 Adımda Seo Uyumlu Makale Yazımı
Seo Kriterleri

Seo Uyumlu Makale Yazımı Konumuz Bu Kadar.

Bir yazıda dikkat edilmesi gereken şeyler serisinde ilk yazımı okumuş oldunuz. Benim dile getirdiğim maddeler ile ilgili yorumlarınız ya da sizin bahsetmek istediğiniz maddeler olursa yorumlar kısmından belirtirseniz sevinirim. Her zaman dediğimiz gibi Google artık insanlara evde oturup sürekli Pc başında oturmaları adına çalışmalar yapmakta. Yakında asosyal gezinen ve kendinden bi habersiz genç kuşaklarımız olur ise hiç şaşmayın. Seo uyumlu makale yazımı hakkındaki içeriğimizi umarım beğenmişsinizdir. Eğer ki makaleyi yararlı bulduysanız dostlarınızla paylaşırsanız da sevinirim Serinin ikinci yazısında görüşmek üzere.

To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post

Blog archives

Recent posts