Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

İZMİR SEO UZMANI

İZMİR SEO UZMANI

Seo Optimizasyonu-Ücretsiz Backlink-Firma Ekle-Ücretsiz Tanıtım Yazısı-İzmir Web Tasarım-SeoNe-0545 627 06 08


Google Gibi Getir

Posted by İzmir Tabela on January 5 2019, 23:53pm

Categories: #backlink, #firma ekle, #google, #google seo, #güncel seo, #izmir seo, #izmir web tasarım, #izmir web tasarımı, #kartvizit, #logo, #seo nasıl yapılır, #penguen 3.0, #seo, #seo nedir, #seo optimizasyonu, #seo uzmanı, #seo yolları, #site dışı seo, #site tanıt

Google Gibi Getir Nedir?

 
Merhaba SeoNe takipçileri. Bugün sizler için dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım konu birçok websitesi sahibinin yanlış yada eksik bildiği yada kullanımı hakkında tereddüt ettiği GOOGLE gibi getir olacak.
 

Google gibi getir nedir? Nasıl kullanılır?

Google gibi getir özelliği google web yöneticisi araçları Google WebMaster Tools yani site yönetici araçları içerisinde yer alan, google arama motoru ile siteniz arasında köprü bağ kuran sistemin bir parçasıdır.
Webmaster tools üzerinden siteniz ile ilgi bir çok bilgiye ulaşmanız mümkün.
google gibi getir, seo
google gibi getir

Site yöneticisi araçları içerisinden sitenize tıkladığımızda sol kısımda bir menü açılacaktı. Bu menü içerisinden sitenizde oluşan tarama hataları, sorgu sayıları gibi bir çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Site kontrol panelimiz üzerinden tarama kısmına bastığımıza açılan alanda google gibi getir bağlantısını göreceksiniz.

google gibi getir
google site ekleme

Google gibi getir ne işe yarar?

Genellikle SEO açısından hızlı index almak için kullanılan bir yöntemdir. Aslında googlenin sitenizi indexlerken gözünden kaçmış olan sayfalarınızı index aldırmanıza yardımcı olmak amacı ile yapılmış bir servistir.

Kullanımı çok basit olan bu google servisinde http://www.siteadresimiz.com/ kısmından sonra hangi sayfamızın index almamışsa yazıp getir diyoruz. örneğin:  http://www.siteadresimiz.com/abc.html deki abc.html yazısı google tarafından tatınmamış ise bu kısımı yazıp getir diyoruz. Ardından dizine gönder diyerek google dizinine göndermiş oluyor ve google bot manuel olarak belirtmiş olduğumuz linki ziyaret ediyor ve google aramalarında çıkmasını sağlıyor.

Google gibi getir yararlı mı? yoksa zararlı mı? onuda incelemelerim bittikten sonraki makalemde anlatacağım sağlıcakla kalın..
 
To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post

Blog archives

Recent posts