Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

İZMİR SEO UZMANI

İZMİR SEO UZMANI

Seo Optimizasyonu-Ücretsiz Backlink-Firma Ekle-Ücretsiz Tanıtım Yazısı-İzmir Web Tasarım-SeoNe-0545 627 06 08


Dns Önbelleğini Temizlemek

Posted by İzmir Tabela on January 6 2019, 20:39pm

Categories: #200 kelimelik makale örneği, #300 kelimelik makale örneği, #android, #apple, #backlink, #firma ekle, #google, #google seo, #izmir seo, #izmir web tasarım, #izmir web tasarımı, #kartvizit, #makale seo analizi, #makale yazımı teknikleri, #penguen 3.0, #seo, #seo nasıl yapılır, #ücretsiz tanıtım yazısı, #ücretsiz firma ekle, #ücretsiz backlink, #yoast seo uyumlu makale, #twitter, #sosyal medya, #site içi seo, #site tanıt, #seo örnekleri, #seo uzmanı, #seo optimizasyonu, #izmir web, #bilgisayar yardım, #ön bellek temizleme, #dns

CMD ile Ön Bellek Temizleme

CMD ile Ön Bellek Temizleme

Dns önbelleğini temizlemek

Dns önbelleğini temizlemek için bazı bilgiler sunacağız. Arkadaşlar herkese merhaba; bugün sizlere dns temizliği nasıl yapılır öğreteceğim. Öncelikle Dns nedi ne işe yarar ?

DNS adresleri İnternet servis sağlayıcısından otomatik olarak istemcilere verilir. Fakat bazı durumlarda dns adresi isteğe bağlı olarak getirilir. Daha çok sabit ip adresi olan web servislerinin kendilerine ait bir dnsleri bulunur ve internet üzerindeki tüm web sitesi adreslerinin DNS sunucuları farklıdır.

Bir istemci(bilgisayar) internete bağlanırken, servis sağlayıcısından aldığı DNS adresini hafızasında tutar. Hafızasına aldığı bu DNS adresi için tekrar servis sağlayıcısından DNS adresi talebinde bulunmaz ama bazen bu hafızadaki DNS sunucu adresleri geçerliliğini kaybeder veya ilgili web sitesi DNS değiştirebilir. Her ne kadar DNS problemleri farklı yollarla da gelişmiş olabilse de genel anlamda bir web sitesine erişim problemi ya bilgisayarın daha önceden aldığı DNS adresinin geçerliliğini kaybetmesinden veya bağlanılmak istenen web sitesinin DNS adresini değiştirmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle zaman zaman web sitelerine erişimde bir takım sıkıntılar yaşanır. Bu problemi düzeltmek için aşağıdaki uygulamayı yapmanız ve böylece 
DNS Önbelleği Temizleme işlemini gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulama ile bilgisayarınızın DNS hafızası temizlenecek ve yeni bir IP adresi alacaksınız.

Başlat > Çalıştır (veya windows+r) menüsünü tıkladıktan sonra ekrandaki kutucuğa cmdyazıyoruz. Gelen msdos komut ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazıyoruz. Her bir satır komutu yazdıktan sonraEnter tuşuna basıyoruz:

Ardından sırasıyla aşağıdaki komutları yazıp enter tuşuna basıyoruz:

  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit
Dns ÖnBellek MSDOS
Dns Önbellek

 

To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post

Blog archives

Recent posts